1. Informacje organizacyjne

Oferta obozów skierowana jest zarówna do dzieci jak i młodzieży. Mając na uwadze zróżnicowane potrzeby i zainteresowania obozowiczów przy zakwaterowaniu wyróżniona zostanie część dziecięca i młodzieżowa. W części przeznaczonej dla starszych obowiązywać będzie późniejsza godzina ciszy nocnej i inny charakter będą miały zajęcia wieczorne.

System nagradzania i motywacji obozowiczów wpisujący się w ideę Wychowania przez Sport ściśle związany jest z programem wiodącym danego obozu. Poprzez medale, odznaki i puchary doceniamy wysiłek uczestników. Obecność w Lidze Hamakowych Mistrzów daje nie tylko satysfakcję, ale przede wszystkim poczucie własnej wartości.

Cena każdego obozu jest ceną kompleksową i  obejmuje: zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie, program, doświadczoną kadrę pedagogiczną, ratowników, opiekę medyczną.

Moje dziecko jedzie na kolonię – jak bezpiecznie wybrać obóz
Powoli zbliża się czas letnich wyjazdów. Właśnie teraz trwają gorączkowe rodzinne narady gdzie wysłać dziecko na kolonie, czy nie za wcześnie na pierwszy obóz, czy lepiej na sportowy czy kolonie wypoczynkowe?
Zanim zaczniesz szukać odpowiedniej kolonii czy obozu, odpowiedz sobie na pytanie czego oczekujesz i co interesuje Twoją pociechę. Taki wyjazd to doskonały moment na trenowanie ulubionych sportów dziecka, rozwijanie swoich umiejętności oraz pasji.
 • Ciekawie zorganizowany plan dnia to bardzo ważny punkt na mapie dobrze wybranej oferty wakacyjnej.
 • Mocnych stron dodają ofercie atrakcje i odpowiednio dobrana i przeszkolona kadra.
 • Dla rodziców największą nagrodą jest uśmiech na twarzach.
Na naszej stronie znajdziecie Państwo ofertę wraz z wyszukiwarką obozów wg dat, która w praktyczny sposób pomoże w wybraniu obozów właściwych pod względem wieku uczestników, tematyki obozu oraz terminu.
Jeśli macie Państwo wątpliwości co do wyboru, zachęcamy do kontaktu z pracownikami Biura Obsługi Klienta – tel. 22 398 18 06 , 22 398 88 06, mobile: 601816058.

2. Wysyłam dziecko

Jeżeli dziecko przyjmuje lekarstwa prosimy je zapakować oddzielnie w torebkę, opisać i przekazać wychowawcy przed wyjazdem (jeżeli dziecko cierpi na chorobę lokomocyjną, prosimy pamiętać o podaniu odpowiednich leków).
Pieniądze należy włożyć do głównego bagażu dziecka. Na czas podróży dziecko może mieć przy sobie  małą kwotę na drobne wydatki na postojach.
Wszelkie uwagi dotyczące dziecka najlepiej przekazać drogą mailową do biura.
Informacje przekazywane przy autokarze najlepiej przygotować w formie pisemnej i przekazać kierownikowi autokaru, żeby w momencie wyjazdu nie tracić czasu na szczegółowe opowiadania. Prosimy, aby rodzic podszedł wraz ze swoim dzieckiem do kierownika obozu celem zapoznania się.

Zdecydowanie tak. Używamy tylko atestowanego, sprawdzonego sprzętu renomowanych firm. Każdy instruktor prowadzący zajęcia wspinaczkowe przeszedł specjalne szkolenia.

Nie. Buty wspinaczkowe nie są wymagane – wystarczy, że uczestnik będzie mieć buty na cienkiej podeszwie, sznurowane, które ściśle przywierają do stopy. Taki but pozwala na łatwiejsze pokonywanie ściany. Jeśli decydujemy się na buty wspinaczkowe warto zapytać w sklepie o szczegóły konkretnego modelu. Buty wspinaczkowe powinny być ciasne.

Kulki wykonane są z nietoksycznych materiałów takich jak żelatyna czy barwnik spożywczy, usunięcie śladów farby z ubrania to chwila – wystarczy trochę ciepłej wody. Wszyscy uczestnicy zaopatrzeni są w specjalny mundur, który zapobiega zabrudzeniu ubrań. Do gry polecamy zwyczajny dres – nie ma tu specjalnych wymagań co do stroju.

Nie. Specjalnie przygotowanie nie jest wymagane. Oczywiście dodatkowa aktywność fizyczna przed obozem na pewno nie zaszkodzi.

NALEŻY ZABRAĆ:
Obozy standardowe (dotyczy wszystkich obozów): 2 pary obuwia – sportowe i codziennego użytku, klapki, kąpielówki/strój kąpielowy, strój sportowy, 2x ręcznik, przybory toaletowe, krem do opalania z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, czapkę, kurtkę przeciwdeszczową, środek na komary i kleszcze, kieszonkowe – sugerowane 10 zł dziennie + kwota na ew. wycieczki.
Obozy profilowane dodatkowo:
 • obóz piłkarski: buty piłkarskie na boisko tzw. korki i buty na halę;
 • obóz tenisowy: własna rakieta tenisowa;
 • obóz Operacja Sztorm: buty do wspinaczki (zamiennie tenisówki, korkotrampki),  nieprzemakalną kurtkę, mały plecak na wycieczki, latarkę czołową z zapasem baterii, trekkingowe spodnie i bluzę do zajęć w terenie, ciepły sweter lub polar, karimatę, śpiwór, menażkę, kubek, sztućce, możliwość zabrania własnej broni ASG;
 • obóz konny: buty z płaską, sztywną  podeszwą do nauki jazdy konno, długie spodnie,  toczek wskazany;
 • obóz rowerowy: własne rowery górskie po przeglądzie, z zapasową dętką i właściwym zestawem kluczy, obowiązkowy kask i wskazana karta rowerowa; rowery muszą być przygotowane do transportu;
 • obóz windsurfingowy i kitesurfingowy: buty do windsurfingu, własny śpiwór i poduszkę;
 • obóz Poszukiwacze Przygód: mały plecak, wygodne buty trekkingowe, obuwie sportowe oraz buty do wspinaczki skałkowej (zamiennie tenisówki, korkotrampki), trekkingowe spodnie i bluzę do zajęć w terenie, nieprzemakalną kurtkę, latarkę czołówkę z zapasem baterii, ciepły sweter lub polar;
 • obóz Operacja Orle Gniazdo: mały plecak, wygodne buty trekkingowe, latarkę czołówkę z zapasem baterii, trekkingowe spodnie i bluzę do zajęć w terenie, nieprzemakalną kurtkę, karimatę, śpiwór, menażkę, kubek, sztućce; możliwość zabrania własnej broni ASG;
 • obóz Delta Force: mały plecak, wygodne buty trekkingowe, latarkę czołówkę z zapasem baterii, trekkingowe spodnie i bluzę do zajęć w terenie, nieprzemakalną kurtkę, karimatę, śpiwór, menażkę, kubek, sztućce; możliwość zabrania własnej broni ASG;
 • obóz Operacja Orle Pióro: mały plecak, wygodne buty trekkingowe, latarkę czołówkę z zapasem baterii, trekkingowe spodnie i bluzę do zajęć w terenie, nieprzemakalną kurtkę, karimatę, śpiwór, menażkę, kubek, sztućce;

Na naszych koloniach zatrudniona jest wykwalifikowana kadra wychowawców i instruktorów sportu ze stosownymi uprawnieniami. W większości są to absolwenci AWF i czynni nauczyciele WF.

Dzieci kwaterowane są z podziałem na płeć (osobno chłopcy osobno dziewczęta), podziałem na wiek i obozy.

Sugerujemy przygotowanie dwóch kanapek, owocu, batona, wody mineralnej niegazowanej.
Nie należy dawać dziecku na drogę napoi gazowanych „kolorowych”, chipsów i słodyczy.
Dzieci/młodzież posiadająca chorobę lokomocyjną muszą być wyposażone w odpowiednie lekarstwa na czas podróży, wycieczki oraz  drogę powrotną.

Małym dzieciom, które dopiero uczą się rozporządzania pieniędzmi, prosimy wydzielić określoną sumę na każdy dzień (np. 10 zł dziennie – banknot 100 zł rozmieniony na drobne). Starsze dzieci mogą pieniędzmi rozporządzać same. Należy pamiętać, że każdy uczestnik kolonii ma zapewnione 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad i kolacja). Ewentualne wydatki dziecka będą obejmować pamiątki na wycieczkach lub jedzenie i napoje. Należy uczulić dziecko, żeby nie chwaliło się, ile posiada pieniędzy. Od małych dzieci na samym początku kolonii kadra zbiera kieszonkowe i sukcesywnie w ciągu kolonii wydaje je dziecku. Młodzieży zawsze sugerujemy pozostawieni większej kwoty w depozycie u wychowawcy.

Osobisty dowóz na obóz: prosimy zgłosić informację o dowozie dziecka do biura (telefonicznie lub mailem), abyśmy nie czekali na dziecko na miejscu zbiórki.
Odbiór osobisty: prosimy o poinformowanie kierownika lub zgłoszenie informacji w biurze (telefonicznie lub mailem) i podanie przybliżonej godziny przyjazdu po dziecko.
Odbiór przez osoby trzecie: Jeżeli dziecko odbiera ktoś z rodziny lub znajomych, prosimy jednego z rodziców o wystawienie upoważnienia na odbiór Dziecka. Osoba odbierająca musi mieć oryginał takie oświadczenia ze sobą, a Rodziców prosimy o przesłanie go mailem lub faksem do biura. Wzór oświadczenia znajduje się tutaj.
Bardzo ważnym i ekscytującym momentem jest pakowanie. Zróbcie to razem – dziecko musi wiedzieć, co ma. Jeżeli kupiłaś jakieś nowe rzeczy, pozwól, by dokładnie je obejrzało, w przeciwnym razie na obozie uzna, że to nie jego…
Wraz z  informacjami przedwyjazdowymi zostaje przesłana do Państwa lista sugerowanych rzeczy do zabrania, która powinna stanowić bazę przy pakowaniu się. Jednocześnie znajdą tam Państwo informację o rzeczach niezbędnych dla danego specjalistycznego programu obozowego, np. specjalne buty do gry w piłkę nożną czy do wspinaczki.
Uwaga! Możesz przygotować zestaw bielizny na każdy dzień, np. związując je gumką.
Dobra rada: Włóż do torby kilka reklamówek i poproś, by dziecko tam wkładało brudne rzeczy.
Nie zapominajcie też wrzucić do torby ulubionej przytulanki, kredek, książki.
Jeżeli dziecko przyjmuje lekarstwa prosimy je zapakować oddzielnie w torebkę, opisać i przekazać wychowawcy przed wyjazdem (jeżeli dziecko cierpi na chorobę lokomocyjną, prosimy pamiętać o podaniu odpowiednich leków).
Dostosuj ciężar bagażu do możliwości fizycznych Twojego dziecka.

3. Dziecko na obozie

Nie poleca się dawania dziecku drogiego sprzętu na obozie, typu konsole do gry, czy też drogie aparaty fotograficzne, telefony. Dzieci zaaferowane zajęciami lub atrakcjami na wycieczce często zapominają o swoich rzeczach. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za kradzieże, zgubienie i zniszczenie ww. rzeczy.

Obozowicze mogą posiadać telefony komórkowe, korzystanie z nich możliwe jest tylko w czasie wolnym od zajęć. Sugerujemy kontakt w ciszy poobiedniej. Podczas ciszy nocnej nie korzystamy już z telefonów komórkowych.

Oczywiście jest taka możliwość. Należy jednak mieć na uwadze, czy wizyta rodziców nie zaburzy funkcjonowania dziecka na kolonii, czy nie wzmocni tęsknoty, a co się z tym wiążę chęci opuszczenia kolonii wraz z rodzicami. Z reguły dotyczy to małych dzieci lub tych które jadą pierwszy raz. Dziecko lub rodzic powinno wcześniej poinformować wychowawcę, kierownika lub biuro o odwiedzinach (tak, żeby mógł zorganizować zajęcia blisko ośrodka). W dniu odwiedzin natomiast należy się zgłosić do kierownika kolonii, w celu wypełnienia oświadczenia iż się odwiedza dziecko (na oświadczeniu jest informacja kto odwiedza dziecko, numer dowodu osobistego oraz w jakich godzinach mają miejsce odwiedziny).

To zależy od potrzeb dziecka, jednak nie polecamy dzwonić zbyt często, ponieważ może to przeszkadzać dziecku w zaaklimatyzowaniu się w grupie. Można ustalić z dzieckiem system komunikacji (np. 1 telefon dziennie, najlepiej wieczorem) oraz w nagłych sytuacjach.

Tak, prosimy dzieci żeby po wieczornej kąpieli zawsze dokładnie się obejrzały. W przypadku młodszych dzieci robią to w zależności od płci wychowawcy, wychowawczynie. Również podczas wyjść do lasu uczulamy dzieci, aby zawsze zakładały rzeczy przykrywające całe ciało oraz miały nakrycia głowy.

Tak, w niedzielę przypadającą pośrodku trwania obozu jest zbierana lista chętnych na wyjście do Kościoła. Wyjście jest dobrowolne, wszystkie chętne dzieci będą miały taką możliwość.

Nie poleca się dawania dziecku drogiego sprzętu na obozie, typu konsole do gry, czy też drogie aparaty fotograficzne, telefony. Dzieci zaaferowane zajęciami lub atrakcjami na wycieczce często zapominają o swoich rzeczach.